Krok 1. Zmiana logo

Naszym celem było stworzenie profesjonalnej marki, więc koniecznością była transformacja loga, które odbiegało znacząco od dzisiejszych trendów i standardów.
Logo jest silnie powiązane z 3 słowami kluczowymi (doradztwo, planowanie, wykonanie, później zmienione na realizację), które są domeną zawodu klienta. Postanowiliśmy zaprojektować trzy ikony reprezentujące słowa kluczowe.
Po rozmowie z klientem doszliśmy do porozumienia, że ​​temat całego brandingu musi być związany z górami. To ogromna inspiracja dla naszego klienta, który jest architektem i miłośnikiem górskiej wspinaczki.

Stare logo

Nowe logo

Logo zawiera ikony reprezentujące każde ze słów kluczowych.

Krok 2. Strona internetowa

Jak już wspomniano, naszymi motywami były:

– Góry, skały

– nowoczesny wygląd

Aby zrealizować pierwszy punkt udaliśmy się do Szwajcarii w celu sfotografowania gór i skał, o których więcej dowiesz się później w tym poście.
Druga część została osiągnięta dzięki typografii i minimalistycznym animacjom. Nowoczesny styl jest reprezentowany przez prostotę, dlatego typografia musi być prosta, bez żadnych ozdób. Czcionki zmieniają wszystko bez względu na to, czy jest to projekt witryny internetowej, czy grafiki komputerowej. Zawsze eksperymentujemy z czcionkami, zobacz sam i sprawdzać, jak bardzo wpływa to na ogólny obraz witryny (zrzuty ekranu poniżej).
Jeśli chodzi o animacje, musimy zachować ostrożność, aby nie przeciążać strony. Doprowadzi to do spowolnienia czasu ładowania, czego za wszelką cenę musimy unikać, dlatego ograniczyliśmy się do samych animacji nagłówka. Z racji że są to pierwsze treści ładowane przez nasze przeglądarki podczas przeglądania stron internetowych.

Brand.Stones z czcionka Comfortaa 

Brand.Stones z czcionka PT Mono

Zwróć uwagę jak zmienia się wygląd strony tylko poprzez użycie inne czcionki.

Na stronie internetowej JD-Lanz znajduje się 6 zakładek: Strona główna, Projekty, Sklep, O mnie, Kontakt i Nowe opracowania.
Nie będę opisywał każdej z nich osobno, ponieważ nie ma to sensu, kiedy możecie sami zobaczyć klikając w link obok. Zwróćcie uwagę na nagłówek strony głównej gdzie właśnie zastosowaliśmy wcześniej wspomniane zasady.

Każda karta jest dostępna w języku niemieckim i angielskim.

Witryna JD-Lanz.design działa na wielu platformach, co jest niezbędne w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy używają różnych urządzeń, o różnych rozmiarach ekranu do wyświetlania stron internetowych.

Krok 3. Fotografia

Pojechaliśmy więc do pięknej i romantycznej Szwajcarii, w której język zależy od kantonu, w którym się znajdujemy. Byliśmy zaskoczeni, jak wysoko w góry można dostać się samochodem. Tunele i wijące się wokół gór drogi mogą doprowadzić Cię nawet do 4000 m npm. Dlatego podróżowanie z pełnym sprzętem fotograficznym jest tam proste.

Jak już wspomnieliśmy nasz klient chciał zawrzeć motywy szwajcarskich skał i gór we wszystkich projektach, dlatego zrobiliśmy wspaniałe zdjęcia krajobrazów, których ułamek może znaleźć poniżej.

Miło zobaczyć projekt gdzie wszystkie treści (teksty, fotografie, grafiki) tworzone na stronie zostały stworzone w 100% przez nas i nie musieliśmy zaopatrywać się w źródłach zewnętrznych.

Poznaj historię tego zlecenia od zaplecza!

Zapraszamy na bloga

Krok 4. Projektowanie Graficzne

Identyfikacja wizualna jest jednolita z całym brandigiem, więc ponownie możecie dostrzec obecność gór i skał.

W tym kroku z pomocą przyszedł Adobe Illustrator, gdzie zwektoryzowany kontent został ułożony i zamknięty w formie katalogu.

Spoglądając poniżej możecie zobaczyć rezultat naszej pracy.

Katalog (Okładka)

Katalog (W środku)

Wizytówka z nowym logiem.

Podsumowanie

Klient otrzymał stronę internetową, responsywną na rozmaitych urządzeniach i przetłumaczoną na 2 języki. Katalog z własnymi treściami i zdjęciami stworzonymi na życzenie klienta oraz koherentny branding przewijający się przez całą identyfikacją wizualną.

Poproś o darmową wycenę klikając poniższy przycisk.

Bezpłatna wycena
Zadzwoń
+48 535 980 602
Zadzwoń

Privacy Preference Center

Cart
  • No products in the cart.